Merkez Kemeraltı Caddesi No: 22 Karaköy - ISTANBUL
+90 212 251 82 49 iletisim@yusufsertkaya.com.tr
IMG-LOGO
Anasayfa / YUSUF SERTKAYA HABERLERİ 3

YUSUF SERTKAYA HABERLERİ 3

NAUTİCAL ENSTİTÜ BAŞKANI TÜRKİYE’Yİ ZİYARET ETTİ

Denizcilik konusunda danışmanlık hizmetleri veren dünyaca ünlü Nautical Enstitü Başkanı Kaptan Richard Coates Türkiye’ye geldi. Kaptan Richard Coates üyeleri olan Ekol Denizcilik’i ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

Kaptan Richard Coates’i karşılayan Ekol Denizcilik Genel Müdürü Yusuf Sertkaya’ya Nautical Enstitü Türkiye Temsilcisi Mehmet Ali Albayrak da katıldı. Ziyaret sırasında Ekol Denizcilikle ilgili bilgi veren Yusuf Sertkaya; amaçlarının deniz ticaret filosuna kaliteli alt ve üst gemi adamı yetiştirmek olduğunu belirterek, bunu gerçekleştirmek için Ekol Denizciliğin teknolojinin bütün imkanlarına sahip olduğunu ifade etti. İki yıllık eğitim verdiklerini, daha sonra bu öğrencilerin bir yıl da staj yaptığını vurgulayan Sertkaya şunları söyledi: “Staj döneminden sonra öğrenciler sınava giriyorlar. Bu sınavdan sonra güverte ve makine zabiti olarak göreve başlıyorlar. Dünyada şu anda gemi adamı sıkıntısı yaşanıyor. Biz gençlerimizi bu açığı kapatmak üzere yönlendirmek istiyoruz. Bu gençleri her türlü zorluğa karşı hazırlıklı olmaları konusunda iyi yetiştirip dünya denizlerine, dünya gemilerine eğitimli olarak göndermek istiyoruz. Böylelikle kurum olarak hem ülkemize, hem gençlerimize biraz da olsa katkı sağlamış olacağı düşüncesindeyim”.

 

GÖRDÜĞÜM EKİPMAN VE EĞİTİMCİLERDEN ÇOK ETKİLENDİM

Nautical Enstitüsü Başkanı Kaptan Richard Coates ise, “Türkiye’ye gelmekle kendimi onurlanmış hissediyorum diyerek ummadığı şekilde çok detaylı, güzel şeylerle karşılaştığının altını çizdi. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü belirten Coates; “Bunların yanı sıra bence her sektörde iyi bir eğitim vermek için iki şeye ihtiyaç var. Birincisi iyi gerçek ekipmanlar, ikincisi de iyi eğitimciler. Burada gördüğüm ekipman ve eğitimcilerden çok etkilendim” dedi.

 

Kaptan. Richard Coates ayrıca, simülasyon olarak da olsa ilk defa Boğazı gemiyle geçtiğini belirterek, bu imkanı kendilerine veren Ekol Denizcilik yönetimine teşekkür etti.